Príznaky prostatitídy

Príznaky prostatitídy

Chronická prostatitída má veľmi podobné príznaky ako akútna prostatitída, zvyčajne však nie je taká závažná a zriedka sprevádzaná zimnicou, horúčkou a „chorým“ pocitom.

sighing.jpg

Príznaky CP možno rozdeliť do troch kategórií:

  • Bolesť / nepohodlie

  • Močové príznaky

  • Sexuálna dysfunkcia

Je bežné, že u mužov sa vyskytne jeden z vyššie uvedených typov príznakov alebo ich kombinácia.

Pokiaľ ide o bolesť, väčšina mužov s chronickou prostatitídou sa sťažuje na nudu, pulzujúcu bolesť / nepohodlie v rôznych oblastiach dolnej panvy (výrastky, oblasť močového mechúra, pohlavné orgány, konečník, spodná časť chrbta). Príznaky prostatitídy prichádzajú a odchádzajú a muži často ani nevedia, čo spôsobuje, že sa ich príznaky rozšíria.

Mnoho mužov s chronickou prostatitídou sa sťažuje na problémy s močením: frekvencia, naliehavosť, pálenie pri močení, ťažkosti so štartom, vstávanie v noci, slabý prietok a pocit nevyprázdňovania močového mechúra.

Bolo hlásené, že najmenej polovica mužov s chronickou prostatitídou sa sťažuje na ejakuláciu alebo krátko po nej. Mnoho mužov má tiež ťažkosti so získaním a / alebo udržaním erekcie, bolestivou erekciou a zníženou citlivosťou vyvrcholenia.

Mnoho mužov, ktorí trpia týmito príznakmi, strácajú záujem o sex a často znižujú alebo ukončujú sexuálnu aktivitu so svojím partnerom. To nevyhnutne vedie k strate kvality života týchto mužov a tiež ich partnerov.

Existujú muži s CP, ktorí nemajú vôbec žiadne príznaky. Títo muži majú zvyčajne diagnostikovanú CP kvôli: zvýšenej PSA (krvný test na detekciu rakoviny prostaty), negatívnej biopsii na rakovinu prostaty, BPH (benígna prostatická hyperplázia) alebo mužskej neplodnosti.