Liečba prostatitídy

Liečba prostatitídy

Čo môžete urobiť, ak trpíte niektorým z týchto príznakov?

doctor.jpg

Prvým krokom je hľadanie dôkladnej diagnózy stavu, ohlásenie všetkých príznakov prostatitídy lekárovi. Lekár určí, či bakteriálna prítomnosť vo vašej prostate má nejaký význam pre váš problém, a tiež určí, či existujú ďalšie príčiny, ktoré môžu hrať hlavnú úlohu pri vašom ochorení.

Samotná žľaza sa skladá zo stoviek malých vakov (acini), ktoré vylučujú prostatickú tekutinu. Hladké svaly obklopujúce prostatu sa začínajú sťahovať počas ejakulácie a vytlačujú prostatickú tekutinu do močovej trubice, kde sa zmiešajú so spermiami a potom sa vytlačia z penisu. Prostatická tekutina, bohatá na mnoho prvkov, poskytuje výživu spermiám a pomáha ju splodiť.

Centrum starostlivosti o prostatídu v Bratislave - postup: 

  • Najprv vykonáme podrobnú anamnézu vašich konkrétnych príznakov: anamnéza; sexuálny život; životný štýl; a strava. Všetky tieto faktory sa skúmajú, aby sa zistila ich relevantnosť a vplyv na váš stav.

  • Ďalej vykonáme fyzikálne vyšetrenie genitálnych a panvových oblastí.

  • Potom urobíme priame rektálne vyšetrenie (DRE) * vložením mazaného prsta v rukavici do konečníka pacienta, aby sme preskúmali prostatu, ktorá leží veľmi blízko k rektálnej stene.

* Táto metodika odhaľuje veľkosť, tvar, štruktúru a citlivosť žľazy. Prostata sa potom jemne masíruje, aby sa uvoľnila prostatická tekutina, ktorá sa zhromaždí na priamu mikroskopiu (vyšetrenie tekutiny pod mikroskopom). Prostatická tekutina sa potom skúma na prítomnosť baktérií, zápalov a hnisových buniek, z ktorých všetky naznačujú existenciu a závažnosť prostatitídy.


Len čo zhromaždíme všetky potrebné informácie a zistíme diagnózu, môžeme vyvinúť špecifický protokol liečby prostaty, prispôsobený individuálnym potrebám pacienta.

Liečba môže zahŕňať, ale nie je obmedzená na: použitie rôznych liekov; prostatické drenáže; prírodné liečivá; životný štýl, sexuálne správanie a zmeny stravovania.

V prípadoch, keď muži prejavujú intenzívnejšie príznaky, je možné podať našu patentovanú liečbu.

Ak sa domnievame, že pacient môže mať prospech zo špecializovanejších diagnostických postupov, odporúča sa vhodné odporúčanie.

Dokončenie komplexného hodnotenia a poskytovanie poradenstva v oblasti životného štýlu a úpravy stravovania trvá približne 2 hodiny. Návštevy po liečbe / liečbe zvyčajne pozostávajú z mini-hodnotenia, odtoku prostaty pomocou mikroskopie EPS, poradenstva a úpravy liečby, ak je to potrebné. Každá následná návšteva zvyčajne trvá pol hodiny.

Aj keď na prostatitídu neexistuje „okamžitá liečba“, niektorí pacienti dosahujú vynikajúce výsledky iba za pár týždňov, zatiaľ čo iní pacienti môžu vyžadovať niekoľko mesiacov v závislosti od individuálnych symptómov.

Pretrvávajúce a dôkladné ošetrenie nášho Centra starostlivosti dosiahlo v liečbe mužov s prostatitídou bezprecedentný úspech.

Dôležité informácie: Toto je súkromná klinika, a preto niektoré služby, ktoré tu poskytuje, nie sú zahrnuté v protokole OHIP.


Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako môže Bratislava Centrum prostatitídy pomôcť,  kontaktujte nás  ešte dnes!